Ziyaretçilerin Sitede Kalma Süresi Neden Önemlidir?

06 Şubat 2018
Bir web sitesini birçok mağazanın olduğu işlek bir caddeye benzetebiliriz. Onlarca mağaza arasında dolaşan insanlar ancak birkaçını akıllarında tutarlar. Bu akılda kalıcılığı sağlayansa alınan hizmetin kalitesi ve o mağazanın yaptığı tanıtım çalışmalarıdır. Yapılan tanıtım çalışmaları ile mağazanızın ışıltısını arttırabilir, en dikkat çekici alışveriş noktası haline getirebilirsiniz. Tüm bu çalışmaları daha çok müşteri çekebilmek için yaparsınız.

Satış Oranlarını Etkiliyor

İzmir web tasarım hizmetiyle mağazanıza gelen müşterilerin mağazanızda ne kadar kalacakları yapacağınız satış miktarını belirleyecektir. Albenili bir mağazaya da sahip olsanız, eğer içerideki ürünler kalitesizse ya da düzensiz bir şekilde dizilmişse müşterilerinizi maddi avantaja çevirme şansını kaybedersiniz. Bu yüzden mağazanızı çok düzenli bir şekilde dizmeli, ürünleri gruplamalı, aranılan şeyin kolayca bulunabilmesini sağlayacak fikirler geliştirmelisiniz. Kullanıcı dostu olma özelliğini bulunduran siteler güven oluşturmak ve alışveriş yapmak konusunda olumlu ön yargılar yaratmayı başarıyor.
Prototip İmkanı
İzmir yazılım firmaları aracılığı ile müşterilerinize ürünü satın almadan önce denemeyi sağlayacak fırsatlar sunup, eğer ürün satın alınırsa nasıl bir şeyle karşılaşılacağını sunmaya çalışmalısınız. Bir tarzı olan, kendi içinde bir mantığı bulunan, ziyaretçiyi rahat ettirmek odaklı hazırlanan çalışmalarla mağazanız aracılığı ile elde ettiğiniz kârı arttırabilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde ürünleri gerçek hayattaki gibi denemek mümkün olmadığı için bu tip alışverişlere korku dolu bir ön yargıyla bakılabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yeni teknolojilerle hazırlanmış ürün prototiplerini sitenize entegre etmeniz satın almaya gidecek olan yolun açılmasını sağlayacaktır.

Hatırlanırlık Seviyesi

Ziyaretçileriniz sitenizde ne kadar çok vakit geçirirlerse sizin ürünlerinizi o kadar rahat hatırlayacak, ürünlerinize karşı o kadar çok olumlu ön yargılar geliştireceklerdir. Markanızın saygınlığını arttıran bu durum satış oranlarının artmasını sağlaması ile de göz ardı edilemeyecek bir fırsat niteliği taşımaktadır. Reklam için çok büyük paralar harcamadan önce, bir reklamdan daha etkili bir geri dönüş sağlayacak olan site tasarımı ve site içeriğini düzenlemeniz gerekir. Ziyaretçilerinizi memnun edip sitenizde tutabilirseniz etkili ve sürekli bir satış gerçekleştirme şansını yakalayabilirsiniz.
X

İletişim Formu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.