Türkiye'de İnternet Kullanım Oranları

31 Ocak 2018
TÜİK'in yayınladığı 2017 verilerine göre 80 milyonluk Türkiye'nin %66'sı internete bağlanıyor. Her sene artış gösteren bu oran teknolojinin gelişmesi, yeni nesil iletişim araçlarına olan adaptasyonun daha yüksek başarıya ulaşması gibi nedenlerle sürekli olarak yukarı doğru ivmeleniyor. Gerçek hayattaki hemen hemen her şeyin gittikçe sanal ekranlara yüklenmeye başlanması ve bu sanal ekranlar aracılığıyla her yerden erişilebilir olan hizmetler ile bilgiler internet kullanımını daha da cezbedici hale getiriyor.

Dijital Pazarlamanın Yükselişi

TÜİK'in aynı raporunda her dört internet kullanıcısından birinin en az bir çevrimiçi alışveriş gerçekleştirdiği görülüyor. İzmir e-ticaret firmaları hizmeti sağlayan e-Grafi'nin incelediği 2016 verilerinde ise her 5 kişiden birinin çevrimiçi alışveriş yaptığı görülüyor. 1 yıl içerisinde %20'den %25'e yükselen dijital satış oranlarının bir sonraki sene de en azından böyle bir artış göstereceği çıkarımını yapmak herhalde zor bir öngörü olmayacaktır.
Sanal Vitrinler
İnternet aracılığıyla kullanılan sanal mağazalar sayesinde satış gerçekleştirmek için yapılan masraflar azaldı. Günümüz dünyasında yeni yeni mağazalar açmak kadar önemli bir hale gelen web sitesi açmak yüksek oranda satış yapmak için anahtar niteliği taşıyor. İzmir web tasarım çaışmalarıyla sanal dünyaya ayak uydurmak, dijitalden gelen satışlarla yükselmek kolay bir hal alıyor.

Markalar için Kaçınılmaz

Göz ardı edilemeyecek seviyelere ulaşmış olan internet kullanımı ve dijital pazarlama istatistikleri irili ufaklı her markanın kendisini sanal dünyada da var etmesi gerektiğini çok güzel özetliyor. İzmir web tasarım firması olarak hizmet veren e-Grafi tasarladığı yenilikçi ve modern web siteleri ile müşterilerinin dijitaldaki yüzü olmayı başarıyor.

Bilişim Sektörünün Yükselişi

Forbes dergisinin hazırladığı dünyanın en zengin insanları listesine son yıllarda girmeye başlayan genç kişiler bunu değişen dünyaya uyarak, teknolojiye ve bilişime yatırım yaparak başardılar. Geliştirdikleri dijital uygulamalar ve toplumsal etki yaratmayı başaran siteler ile büyük gelirler elde ederek en zengin kişiler arasında yerlerini aldılar. Yatırımlarınızı geleceğin en önemli yatırım aracı olan teknolojiye kaydırarak dijital dünyada güçlü bir konum elde ederek sağlam temellere sahip olabilirsiniz.
X

İletişim Formu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.