SEO Uyumlu Görsel Kullanımı

14 Mayıs 2018
Web sitelerinde genellikle içeriklerle beraber kullanılan fotoğraf ve görseller birincil olarak genellikle anlatımı kuvvetlendirme amacı taşımaktadır. Bunun dışında, görsel kullanımıyla kullanıcıların ilgisini çekerek sitede kalma süresini ve etkileşimi arttırmak da amaçlanmaktadır.

Her İki Noktaya da Dikkat Etmek Gerekiyor

Görsel tercihlerinde görselin içeriğine odaklanıp teknik kısımlara eğilinmemesi arama motorlarında istenen sonuçlara ulaşmaktan uzak kalmaya neden olabilmektedir. İzmir SEO hizmeti ile doğru görsel kullanımı kapsamında fotoğraf boyutu ve fotoğraf isimlendirmesi gibi konularda doğru işlemlere ulaşmak oldukça kolay bir hal almaktadır.
Doğru Boyutta Görsel
Hazırlanan içerik metni için bir görsel tercih edilecekken bu görselin sayfanın ne tamamını kapsaması ne de sayfa içerisinde çok küçük bir yer edinmesi gerekiyor. Sayfa boyutuyla orantılı bir ölçüye sahip olan görseller arama motorları tarafından daha iyi derecelendirilmektedir.

Anahtar Kelime Uyumu

İçeriğin ana anahtar kelimesi yani ana konusu neyse onunla ilgili bir görsel tercih edilmesi gerekmektedir. Arama motorlarının algoritmaları geliştikçe görsel ve içerik arasındaki uyumun önemi de gittikçe artmaktadır. Kullanıcılar web üzerinde arama yaptıklarında hazırladığınız içerikle karşılaşamasalar bile eğer doğru görsel kullanımıyla içeriğinizi yayınladıysanız görsel aramalarında sizin içeriğinizle karşılaşma ihtimalleri yükselecektir. İzmir SEO ajansı hizmetiyle oluşturulacak görsellerde anahtar kelime kullanımı web sitenize gelecek olan organik trafiğin artmasına doğrudan etki edecektir.
Görseli isimlendirirken içerik ve anahtar kelime ile uyumlu bir isim girilmesi kesinlikle gözden kaçırılmaması gereken bir noktadır. Eğer görsel aramalarından sitenize gelen bir kullanıcıyla karşı karşıyasanız o kullanıcının tıkladığı görselin konuyla alakalı olması sitede kalma süresini ve hemen çıkma oranını doğrudan etkileyecektir. Bu yüzden, çok beğenseniz de konunuzla alakalı olmayan görsellere içeriğinizde yer vermemeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yükleme Sorunlarını Aşın

Bazı internet bağlantılarının zayıflığından dolayı görsel dosyaların yüklenememesi problemi yaşanabilmektedir. Bu sorunu görselin bulunduğu kısmın altına bir açıklama metni girerek zayıflatmak mümkündür. Şöyle ki, bir kullanıcı, görseli göremese bile o görselde ne olduğuna dair bir açıklama okursa bu onu mutlu edecektir. Görsellere eklenen açıklamalar arama motorları tarafından da artı olarak puanlanmaktadır.
X

İletişim Formu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.