SEO Açısından Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

09 Nisan 2018
Google'da üst sıralarda yer alabilmenin en önemli aracılarından olan SEO çalışmaları ile organik bir şekilde yükselmek mümkün hale gelmektedir. İzmir SEO ajansları arasında bulunan e-Grafi ile markaların SEO'ya uygun web sitelerine sahip olması sağlanmaktadır. Bu çalışmalar gerçekleştirilirken göz ardı edilmemesi gereken birçok püf noktası bulunmaktadır. Yazımızda bu püf noktalarının bazılarına değineceğiz.

Doğru Anahtar Kelime Kullanımı

İzmir SEO çalışması gerçekleştirilirken hakkında çalışılan markanın yer aldığı sektör analiz edilmelidir. Sektörde yer alan rakiplerin hangi anahtar kelimeler üzerinde yoğunlaştığı, getirisi olan ve aranma hacmi yüksek olan hangi anahtar kelimelerin tercih edilmesinin yararlı olacağına dair detaylı bir çalışmaya girişilmesi gerekmektedir. Rakip markaların nasıl bir SEO çalışması izlediği incelenerek buna uygun bir karşı strateji geliştirilmelidir.
Özgün İçerik
Anahtar kelime stratejisi belirlendikten sonra özgün içerikler oluşturulmalıdır. Bu içerikleri oluştururken anahtar kelime kullanımlarının dışında, firma sektörü ile ilgili içeriklerin oluşturulması ve bu sektöre dair ifadelerin içerikte yer alması SEO başarısını arttıracaktır. Çünkü Google robotları içeriğin konuyla ve anahtar kelimelerle olan ilgisini yüksek bulacak ve bu sayede siteyi daha yukarılara taşıyacaktır. Hazırlanan içerikteki cümlelerin kopya olmaması en can alıcı noktalardan biridir. Eğer bir başka içerikten kopyala yapıştır yapılırsa Google bunu kopya içerik olarak algılayıp siteyi cezalandıracaktır.

Metin Uzunluğu

Eğer sitede blog sayfası oluşturulacaksa ve blog yazıları ile İzmir SEO çalışması desteklenecekse hazırlanan içeriklerin kısa metinlerden oluşmaması gerekir. Dengeli bir şekilde anahtar kelimelerin kullanıldığı, en az iki, üç paragraftan oluşan içerikler oluşturmak yazıların Google tarafından algılanmasını kolaylaştıracaktır. Ziyaretçilerin sitede geçirdikleri vakit de Google'ın siteyi değerlendirmesinde bir rol oynamaktadır. Eğer kaliteli içeriklere sahip bir İzmir web site oluşturulmuşsa, ziyaretçiler sayfalar arasında dolaşıyorsa, oturum süreleri bir dakikayı aşıyorsa ve hemen çıkma oranı düşükse bu veriler siteye artı puan katacaktır.

Meta Etiketler

Bir anahtar kelime Google'da aratıldığında çıkan sonuçlar arasında yer alan web sitelerinin linklerinin alt kısmında yer alan açıklama olarak tanımlayabileceğimiz meta etiketleri SEO açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Web sitesi aramalarda üstlerde yer alabilir ancak meta açıklaması zayıfsa ya da yetersizse kullanıcılar o web sitesine tıklamadan diğer sitelerin meta açıklamalarını okumaya devam edip, kendilerini çeken sitelere tıklayabilirler. Bu yüzden ilgi çekici, kullanıcıya hitap eden, doğru meta açıklamaları yazılmalıdır.
X

İletişim Formu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.