İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

12 Şubat 2018
Dijital dünyada var olmak artık elzem hale geldi. Markaların sahip olduğu saygınlık ve algının önemli bir parçası web sitesi ile perçinleniyor ya da azalıyor. Peki markalar nasıl web sitelerine sahip olmalılar?

Markanızın Tonuna Uygun Tasarım

Eğer markanız eğlence sektöründe yer alıyorsa ya da renkli bir iş alanına hitap ediyorsa İzmir web site tasarımı hizmeti gerçekleştirilirken bu unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Kurumsal bir firma için bir web sitesi hazırlanıyorsa markanın kurumsal kimliği analiz edilerek buna uygun bir tasarım çalışması yapılmalıdır. Yazı fontundan renk kullanımına kadar en ince detaylar düşünülerek adım adım ilerlenmelidir.
Kullanışlı Menüler
Yapılan araştırmalar ve Google gibi dünya çapında öncü olan şirketlerin sunduğu raporlar gösteriyor ki kullanıcıların önemli bir kısmı web sitesinde 10 saniyenin altında zaman geçiriyor. Bu olumsuz durumun birçok nedeni bulunmakla beraber, kullanıcı odaklı olarak hazırlanmamış olan web sitelerinin buna neden olduğu görülüyor. Kullanıcının siteye ne için girebileceğini düşünerek, sayfa sayfa dolaşmaktansa bir tıkla istediği yere ulaşabilmesini sağlayan sade, kullanışlı ve kolay anlaşılır menü tasarımları web sitenizin işlevini yerine getirmesini sağlayacaktır. İzmir web tasarım çalışmaları gerçekleştirilirken e-Grafi gibi tecrübeli ve uzman çalışanlara sahip ajansların sağladığı hizmetlerden yararlanmak bu alanda hayal kırıklığına uğramamanın kolay ve akılcı yolu olarak görünüyor.

Yüksek Hız

Yavaş yüklenen, bir türlü tam açılamayan, sekmeler arasında hızlı bir şekilde ilerleme imkanı sağlamayan web sitelerinin kullanıcılardan olumlu puan alması çok zordur. Bu yüzden, İzmir web tasarım firması aracılığıyla markanızın sitesini inşa ettirirken site hızı ölçümü sağlayan programlar kullanan, sitenizin telefon, tablet, farklı işletim sistemlerine sahip bilgisayarlar gibi birçok cihazda test edilmesini sağlayarak dört dörtlük bir performans sağlayan kurumlarla çalışmanız başarılı bir dijital yüze sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.

Güncellenebilir Altyapı

Sitenizin görünmeyen yüzlerinin yeni teknolojilere uyumlu hale getirilebilir olması gerekir. Aksi takdirde, teknoloji ilerledikçe siteniz atıl kalmaya başlayacaktır. İzmir dijital reklam ajansları arasında yer alan e-Grafi web site tasarım hizmetini gerçekleştirirken yeni teknolojileri ve en başarılı sonuçları almayı sağlayan yazılımları kullanarak kaliteli, kullanışlı, kullanıcı dostu web siteleri hazırlamaktadır.
X

İletişim Formu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.