Arama Motorlarına Uygun İçerik Nasıl Yazılır?

12 Mart 2018
Web sitelerinin arama motorları tarafından kolayca taranabilmesini ve bulunabilmesini amaçlayan İzmir SEO çalışmaları arasında yer alan makale yazımı konusu bir web sitesinin SEO başarısını etkileyen en önemli noktalardan biridir. İçerik yazdırma platformlarında daha çok makale yazmak olarak adlandırıldığı için genellikle bu şekilde anılsa da aslında web site içeriği yazmak olarak adlandırmak daha doğru olacaktır. Çünkü makale daha bilimsel bir konuyu anlatan yazıyı adlandırmak için kullanılan bir terimdir.

SEO'ya Neden Uyulmalı?

Yukarıdaki paragrafta içerik yazmak tabirinin daha doğru olacağı anlatıldı. Ancak bu içeriğin başlığı SEO uyumlu makale yazmak olarak adlandırıldı. Başlıkta, içerik yazmak ifadesi kullanılmadı. Bunun nedeni içeriğimizin SEO'ya uygun olmasını ve daha çok kişiye ulaşabilir olmasını sağlamak. Konuyla ilgili anahtar kelimeleri incelediğimizde SEO uyumlu makale yazmak anahtar kelimesinin çok daha fazla kullanıldığını gördük. İçeriğimizin, Google'da arama yapan kişilerce daha kolay bulunabilir olması için bu başlığı tercih ettik.
Dikkat Edilmesi Gereken Temel Noktalar
Nasıl ki herhangi bir metin yazarken imla kurallarına dikkat edilmesi gerekir, web site içeriği yazarken de bu noktaya dikkat etmek gerekir. Çünkü çok fazla yazım hatası olan bir içeriği Google kalitesiz olarak niteleyip daha aşağılarda gösterebilmektedir. İçeriğin web sitesinin genel konularıyla alakalı olması gerekir. Örneğin İzmir web tasarımı ile ilgili bir siteniz varsa orada en güzel elbise kombinleri başlıklı bir içerik yayınlamanız sitenizle ters düşecektir. İçeriği paragraflarla bölmek ve alt başlıklarla taçlandırmak hem okuyucu açısından hem de arama motorunun yazınızın içeriğini daha iyi anlaması bakımından yararlı olacaktır.

Anlaşılabilir Uzunluk

Web sitesi için hazırlanan içeriğin çok kısa olmamasına dikkat edilmesi gerekir. İçeriğin ne hakkında olduğunun anlaşılabilmesi için bir paragraftan daha uzun bir yazı oluşturmak daha başarılı bir sonuç verecektir.

Anahtar Kelime Kullanımı

İzmir SEO ajansı çalışmaları gerçekleştirilirken en can alıcı noktalardan biri olan anahtar kelime kullanımına büyük bir özen gösterilmelidir. Anahtar kelime araçları ile anahtar kelime analizi yaparak web site içeriğine en uygun düşecek anahtar kelimeleri belirlemek gerekir. Bu anahtar kelimeleri belirledikten sonra dengeli bir şekilde, içeriğin paragraflarına dağıtmak sağlıklı olacaktır. Anahtar kelimelerin ek almamasına ve saf halleriyle kalmalarına dikkat etmek SEO başarısını arttıracak faktörler arasında yer alacaktır.
X

İletişim Formu

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.